A következő címkéjű bejegyzések mutatása: bábakalács. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: bábakalács. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. augusztus 23., csütörtök

Jöhetnek az élőlények

Ahogy előző beírásomban is említettem a borospataki kiruccanáson élőlényekkel is találkoztunk. Voltak közöttük érdekesek, szépek, különlegesek.

 A kisvirágú nebáncsvirág Közép-Ázsiából került hozzánk. Érdekessége, hogy érett toktermései érintésre hirtelen kipattannak, magjai messzire repülnek.

 Pozdor

 A jó nevű, szemvidítófű. Fertőtlenítő hatású. Árpa és kötőhártya gyulladás esetén használják.

 Itt van az ősz? Az őszi kikerics már biztosan...A növény mérgező, kolchicint tartalmaz.


 Egyik régi kedvencem, a szártalan bábakalács. A kalács név abból fakad, hogy régen a belső részét fogyasztották. Mi is megkóstoltuk...

 Ezek is kikericsek

Ez pedig Boró. A sütkérező gyík alatt...

2010. július 28., szerda

Bábakalács

Amikor a bábakalács képet beillesztetem a blog közvéleménykutatásába, akkor az járt a fejemben, hogy vajon hány látogató tudja róla, hogy ehető? Tudtátok páran...No, nem a szúrós levelei és a virágja, hanem a szára ("torzsája"). Az íze olyan, mint a karalábé, vagy inkább káposzta torzsa íze, állaga picit lisztesebb.
Ki tudja mennyire fog megdrágulni a sok zöldség, vagy mikor téved el a jámbor túrázó egy szép réten és akkor hátha eszébe jut, hogy a lábát megbökő növényt büntetésből, vagy mert kopognak a szemei, meg is eheti. Egyébként gyógynövény, teája étvágyjavító, antibakteriális hatású, sőt hajápolószerként is használatos. Réteken, legelőkön megtalálható, de nem túl gyakori növény.

Carlina acaulis - Szártalan bábakalács