A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Pro natura. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Pro natura. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. július 2., hétfő

Pro Natura - Vadas

Kőröspatak felett, a Vadas Erdei iskolában töltöttünk pár napot, a győztes csapatommal :)
 Szálló

 Mosdó

 Tusoló

 Ebédlő

 Séta...

 Zalánpatakig...és vissza 

 Látogatás az "üvegmúzeumban", Keresztes Zoli bácsinál

 Csoportkép a hercegek, trónörökösök háza, kapuja előtt

 Hazafele...kb.20 kilométeres gyaloglás után

Bioszóra a Gyurgyalagokkal 

 Ha...ha...hangvadászat

 Bemutató

 Délután méta

2011. május 24., kedd

Visszatérés Kommandóra

Ahogy megígértem bővebben is beszámolok a kommandói pro natura találkozóról. A megye több helységéből voltunk jelen, a pontos létszámot nem tudom, de a résztvevők száma megközelítette a 70-80-at. A régiek közül is többen eljöttek, hiszen 30 év egy mozgalom életében elég jelentős időnek számít.

A péntek esti tábortűz lángja messzire világított 

 Szombaton a Lakócára - 1777 méter - mentünk fel (hátul a kék épület a meteorológiai állomás épülete)

 A csúcson keveset időztük, lezavart egy hírtelen jött jeges eső

A közös ebéd nagyon finom volt 

 Délután előadások, emlékezések hangzottak el

 A kiállított tárgyak, pro naturás emlékek egy része

Vasárnap gombaismertető táblát avattunk a múzeum udvarán

2011. május 22., vasárnap

Pro Natura tábor Kommandón

30 éve indult a Pro Natura mozgalom. A hétvégén Kommandón voltunk, a Lakócára is felmentünk (le is kergetett egy hirtelen jött vihar). Részletek holnap...




2010. március 15.,

2010. április 26., hétfő

Pro Natura-találkozó Gidófalván

2010. április 26., hétfő


Egy hét késéssel számolok be a gidófalvi találkozóról. Az ok: elromlott a fényképezőgépem és másoktól "kunyeráltam" fotókat. A két nap dióhéjban:

A Czecz János iskolában fogadtak, az új tornateremben volt a szállás

Meglátogattuk a helyi református templomot, ahol előadást hallgattunk a település és a templom múltjáról

Összeszedtünk közel 30 zsák szemetet, főleg a patak partjáról

Nézegettük a tavaszi növényeket (tüdőfű)...

...és az elénk kerülő állatokat 

Együtt szórakoztunk a helyi iskola táncosaival...

...és Ferencz Jancsiékkal

Hunor lovát is megcsodáltuk

A végén díjazták a nyerteseket, emlék oklevelet kaptak a résztvevők

Nagyszerű volt az idő, a szervezés is kifogástalan. Köszönet érte az egész szervező csapatnak, Simon József főszervezőtől Zsigmond Zoli igazgatóig, akik kényelmünket, szórakoztatásunkat, valamint a gyerekek programjait biztosították.