A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Zalánpatak. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Zalánpatak. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. július 2., hétfő

Pro Natura - Vadas

Kőröspatak felett, a Vadas Erdei iskolában töltöttünk pár napot, a győztes csapatommal :)
 Szálló

 Mosdó

 Tusoló

 Ebédlő

 Séta...

 Zalánpatakig...és vissza 

 Látogatás az "üvegmúzeumban", Keresztes Zoli bácsinál

 Csoportkép a hercegek, trónörökösök háza, kapuja előtt

 Hazafele...kb.20 kilométeres gyaloglás után

Bioszóra a Gyurgyalagokkal 

 Ha...ha...hangvadászat

 Bemutató

 Délután méta

2010. május 24., hétfő

Tanösvények

2010. május 24., hétfő


Évről-évre szaporodnak megyénkben a tanösvények. Legutóbb a Kék-teremben tartott bemutatót a Polaris Egyesület az általa elkészített 3 tanösvényről. Ezek közül most a zalánpataki "Zergeboglár"-t járjuk végig. Zalánpatakra nem könnyű a kijutás, ennek egy nagy előnye van: csak azok keresik fel, akik igazán érdeklődnek a szép, valóban vadregényes táj iránt. A tanösvény az iskolától indul: jelzése zöld háromszög.

2008-ban avatták. Középen Rabocskai Laci biológia tanár és Gödri Jutka cserkészvezető.

Van itt medve, van itt szarvas...

A tanösvény legmagasabb pontjáról pazar kilátás nyílik a környező hegyekre. Csillagászni sem utolsó hely.

A névadó zergeboglár (pünkösdi rózsa)

Forrás, patak is van a jelzett út mellett. Van amit megfigyelni.

Szúnyoglábú bibircsvirág

Sárga gyűszűvirág

Itt található a "világ legszebb margarétása". Én is beültem a csokorba.

Bükkfára festett jelzés

Középen a zalánpataki iskola

Egyik kedvenc fotóm. Petéző éti csiga...

...és a lerakott peték

Kétlevelű sarkvirág

Párizs bizony! Négylevelű farkasszőlő - Paris quadrifolia 


Kemény munka! Szenet készítenek.


Egykor üveggyár is volt  a településen. Törékeny dokumentumok...

Hogy Zalánpatakra hogy? Lehet gyalog Málnástól, Málnásfürdőtől, vagy autóval. Mikóújfalunál neki a Hatodnak. Aztán Nagybaconnál balra fel Szárazajtának. Ott megnézni az iskolát, s az emlékművet (ártatlanokat gyílkoltak 1944-ben), s aztán tovább az "úton". Sokat kell zötykölődni, de megéri :)