A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Nagyhagymás. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Nagyhagymás. Összes bejegyzés megjelenítése

2010. február 14., vasárnap

Irány az Egyeskő!

2010. február 14., vasárnap

Vonattal a Csíkszentdomokosi állomásig kell (és lehet) menni, innen Balánbányáig autóbusszal, vagy gyalog (ez utóbbi kissé több időt vesz igénybe). A központból jobbra kell feltérni a Kovács pataka mellett, szép időben már látszik a hegy. Alig 200 méter után balra be kell menni az erdőbe (a jelzés jól követhető). Itt egy tájékoztató tábla is van kihelyezve, rajta a területre vonatkozó szabályok, védett növények és állatok.

Isten hozott a Békási szoros - Nagyhagymás Nemzeti Parkba

2 órás gyalogút végén (ez persze csökkenhet, vagy növekedhet az évszak, a túrázók erőnlétének függvényében) előttünk az Egyeskő és mellette a menedékház (bővebben ITT!).

Az Egyeskő



Innen túrázni lehet az Öcsém tetőre, a Nagyhagymásra, de távolabb is, egészen a Gyilkos tóig. A területről még több fotót ITT láthatsz .


A Nagyhagymás az Egyeskő irányából nézve

A menedékház elég rossz állapotban van, de használható.

Kellemes túrázást, jó napot!