Bevallom máig abban a tévhitben éltem, hogy árvíz csak a tévében van és főleg azokat fenyegeti akik hegyipatakok szűk völgyében, vagy nagyobb folyók árterére építették házukat. Aztán ma alig fél órás felhőszakadás után kiderült, hogy a biztonságosnak hitt mesterséges patakmedreink milyen veszélyt rejtegetnek magukban.
A Szemerja patak a medrében maradt
A Debren azonban nem tudta elnyelni a sok esőt. A Sólyom utca víz alatt.
A Sólyom utca szomorú látványa
Mentik a menthetőt
A Dakó utcában sem jobb a helyzet
A Kőrösi Csoma Sándor utca is patakmederré változott
A híd alatt nem fért el a víz
Töltik a homokzsákokat
Az emberek a töltésről figyelték a megvadult Debren. Vajon mi lett volna, ha nincs a töltés?
Találkozás. A megduzzadt Olt nem tudta magába fogadni a Debren patak vizét
Hol az Olt medre?
Hasonló képet 2006 tavaszán mutatott az Olt ártere
Sovány vígasz. Elvonult a vihar.