A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Egyeskő. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Egyeskő. Összes bejegyzés megjelenítése

2010. április 1., csütörtök

Jegesmedve az Egyeskőn!!!!

2010. április 1., csütörtök

Tudom, hogy írtam már róla, de a tavalyi képeket nézegetve gondoltam párat még megosztok veletek. Ismétlésként: leszállunk Csíkszentdomokoson, aztán átruccanunk valamivel Balánbányára, onnan neki a hegynek (a vastagabb rongyokat jó levetni, mert főleg az eleje elég meredek...na jó, a vége még meredekebb :))). Aztán a menedékháznál pihenés 1-2 napig...majd irány a Nagyhagymás, az Öcsém tető, vagy vissza a völgybe. Kellemes túrázást! Vigyázzatok, mert amint a mellékelt képeken is jól látszik, rengeteg a medve. A barnamedvék mellett újabban megjelentek a jegesmedvék is!!!!! Szerencsére elég jámborok, ha nem zavarjátok őket, ők sem bántanak...


Ne felejtsétek el, hogy ma április elseje, vannak akik azzal szórakoznak, hogy másokat megpróbálnak átverni!!! Ezért szóltam...


2010. február 14., vasárnap

Irány az Egyeskő!

2010. február 14., vasárnap

Vonattal a Csíkszentdomokosi állomásig kell (és lehet) menni, innen Balánbányáig autóbusszal, vagy gyalog (ez utóbbi kissé több időt vesz igénybe). A központból jobbra kell feltérni a Kovács pataka mellett, szép időben már látszik a hegy. Alig 200 méter után balra be kell menni az erdőbe (a jelzés jól követhető). Itt egy tájékoztató tábla is van kihelyezve, rajta a területre vonatkozó szabályok, védett növények és állatok.

Isten hozott a Békási szoros - Nagyhagymás Nemzeti Parkba

2 órás gyalogút végén (ez persze csökkenhet, vagy növekedhet az évszak, a túrázók erőnlétének függvényében) előttünk az Egyeskő és mellette a menedékház (bővebben ITT!).

Az Egyeskő



Innen túrázni lehet az Öcsém tetőre, a Nagyhagymásra, de távolabb is, egészen a Gyilkos tóig. A területről még több fotót ITT láthatsz .


A Nagyhagymás az Egyeskő irányából nézve

A menedékház elég rossz állapotban van, de használható.

Kellemes túrázást, jó napot!